خبر فوری
This content is not available in your region

هواپیمایی ویندجت در آستانه انحلال

هواپیمایی ویندجت در آستانه انحلال
اندازه متن Aa Aa

شرکت هواپیمایی ایتالیایی ویندجت از نیمه شب شنبه تمامی پروازهای خود را به حال تعلیق در آورد.

ویندجت که از جمله خوط هواپیمایی عرضه کننده بلیط ارزان قیمت است ماه ها است که عملا در وضعیت ورشکستگی به سر می‌برد.قراربود که این شرکت به تملک کمپانی عظیم آل ایتالیا درآید. در پی به توافق نرسیدن مذاکرات میان مدیران این دو شرکت، ویندجت از نیمه شب شنبه مجبور به لغو تمامی پرواز‌هایش شد.

این تصمیم، پیشاپیش مشکلاتی را برای بیش از سیصد هزار مسافری که بلیط‌های ارزان شرکت ویندجت را خریده‌اند، به وجود آورده است.

در فرودگاه رم، مسافران منتظر جایگزینی برای بلیط‌های لغو شده هستند: یکی از آن ها می گوید:” هنوزهم منتظریم؛ گفته بودند ساعت یک ربع به شش حرکت می‌ کنیم، اما هنوزهیچ جوابی به ما نداده‌اند.”

آن یکی هم می‌گوید:” می‌ترسم امشب به جای رفتن به سیسیل مجبور شوم در ایستگاه قطار اسپانیا در مرکز رم بمانم.”

خطوط هوایی آل ایتالیا و مریدیانای ایتالیا بیش از سی پرواز فوق العاده را برای انتقال مسافران بلاتکلیف اختصاص داده‌اند.

انحلال احتمالی وینجت، آینده شغلی ۵۰۰ پرسنل این شرکت را به شدت تهدید می‌کند. با توجه به دورخیز آل ایتالیا و مریدیانا برای تصاحب این شرکت کوچک که به احتمال زیاد با سیاست اخراج کارکنان همراه خواهد بود، خلبانان و کارمندان وینجت روزهای دشواری را در پیش رو خواهند داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.