خبر فوری
This content is not available in your region

زلزلۀ ایران: کشته‌ها و زخمیان بسیار، اعلام «پایان» بخشی از امداد

نظرها
زلزلۀ ایران: کشته‌ها و زخمیان بسیار، اعلام «پایان» بخشی از امداد
اندازه متن Aa Aa

شمار جان باختگان زلزله های استان آذربایجان شرقی، در شمال غرب ایران، در پایان روز یکشنبه افزایش یافته و به نزدیک ۳۰۰ نفر رسیده است.

پس از دو زمین لرزۀ شنبه، به بزرگی ۲ / ۶ و شش درجه در مقیاس ریشتر در شهرستان های اهر و ورزقان آذربایجان شرقی، چندین پس لرزۀ بزرگ و کوچک نیز در این استان گزارش شده و دست کم ۱۱۰ روستا در منطقه خسارت بسیاری دیده‌اند.

عزای عمومی و رد کمک های بین المللی

همزمان با اعلام دو روز عزای عمومی در آذربایجان شرقی، «خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا» از وجود دست کم پنج هزار صدمه دیده در زلزله خبر داد.

مسئولان ایرانی تا پایان یکشنبه، کمک‌های بعضی کشورهای خارجی را برای زلزله زدگان نپذیرفته‌اند.

در حالی که بنا بر گزارش‌ها کالا‌ها و کمک های لازم به بعضی از روستاهای زلزله زدۀ این استان نرسیده‌اند، مسئولان دولتی از پایان مرحلۀ نخست عملیات امدادی برای جستجو و نجات آسیب دیدگان زمین لرزه ها خبر داده‌اند.

ادامۀ اقدام های امدادی

در همین وضعیت، خبرگزاری دولتی «ایرنا» از اعزام کاروان امدادی هلال احمر کردستان به آذربایجان شرقی خبر داد.

وبسایت خبری-تحلیلی «کلمه»، نزدیک به میرحسین موسوی، از سران مخالفان دولت ایران، از اقدام «سازمان انتقال خون» این کشور، برای فرستادن ۱۵۰۰ واحد خون به مراکز درمانی در مناطق زلزله زده خبر داده است.

همزمان درمان نجات یافتگان مناطق آسیب دیده در بیمارستان های محلی همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران آب، مواد خوراکی، لباس و دارو از جمله نیازهای آسیب دیدگان در مناطق زلزله زده هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.