خبر فوری

بانک بریتانیایی، پرداخت جریمه پولشویی برای ایران را پذیرفت

بانک بریتانیایی، پرداخت جریمه پولشویی برای ایران را پذیرفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بانک بریتانیایی استاندارد چارترد که ده روز قبل متهم به مبادلات بانکی مخفیانه برای ایران شده بود، پذیرفته است که با پرداخت سیصد و چهل میلیون دلار جریمه از پی گیری قضایی پرونده این رسوایی صرف نظر گردد و پروانه فعالیتش در آمریکا لغو نشود.

ناظران فعالیت های بانکی آمریکا در نیویورک، استاندارد چارترد را متهم کرده بودند که با نقض تحریم های آمریکا علیه ایران، ظرف ده سال گذشته اقدام به شصت هزار مبادله بانکی به ارزش دویست و پنجاه میایارد دلار به سود حکومت ایران کرده اند.

مدیران استاندارد چارترد اتهام پولشویی برای ایران را تا آستانه تشکیل دادگاه رسیدگی به پرونده رد می کردند اما روز سه شنبه چهاردهم اوت و پس از دیدار با بنیامین لاوسکی رئیس اداره نظارت بر فعالیت های بانکی در نیویورک، با پرداخت جریمه توافق کردند.

شاخص سهام بانک استاندارد چارترد در بازارهای مالی روز سه شنبه گذشته یعنی زمان علنی شدن اتهامات، بیست درصد سقوط کرد.

توافق استاندارد چارترد و ناظران بانکی در نیویورک همچنین شامل حق بازرسی ناظران از فعالیت های شعبه نیویورک این بانک تا دو سال آینده است.

با این حال، استاندارد چارترد هنوز با بازرسی یک موسسه دیگر آمریکایی در مورد معاملاتش با ایران روبرو خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.