خبر فوری

"دولت سوریه و شورشیان مرتکب جنایات جنگی شده اند"

"دولت سوریه و شورشیان مرتکب جنایات جنگی شده اند"
اندازه متن Aa Aa

بازرسان حقوق بشر سازمان ملل با انتشار یک گزارش 102 صفحه ای اعلام کرده اند که نیروهای دولتی سوریه و شورشیان مسلح مخالف دولت موسوم به “شبیحه” مرتکب جنایات جنگی از جمله قتل و شکنجه شده اند.

کشتار بیش از یک صد غیر نظامی در روستای حولا در حدود سه ماه پیش، از مصادیق جنایت جنگی صورت گرفته توسط نیروهای دولتی و شورشیان عنوان شده است.

گرچه در این گزارش اعلام شده که شدت و وسعت جنایات صورت گرفته توسط نیروهای دولتی بیشتر از جنایات صورت گرفته توسط شورشیان بوده، اما انتشار تصاویر پرتاب اجساد تعدادی از افسران پلیس توسط شورشیان از طبقه سوم یک ساختمان پلیس در حلب و یا شکنجه و قتل عام برخی افراد نظامی دستگیر شده، انتقادهای زیادی را در چند ماه اخیر متوجه مخالفین کرده است.

بازرسان حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرده اند با تکمیل لیست افراد و واحدهای مظنون به دخالت در این جنایات، آن را تحویل ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، خواهند داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.