خبر فوری

ادامۀ اعتراض معدنچیان آفریقای جنوبی برای افزایش دستمزد

ادامۀ اعتراض معدنچیان آفریقای جنوبی برای افزایش دستمزد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اعتصاب و اعتراض جمعی از کارگران معدن در آفریقای جنوبی برای افزایش دستمزدشان روز چهارشنبه نیز ادامه یافت.

این در حالی است که این ۳۰۰۰ معدنچی ممکن است کار خود را به دلیل اقدام حقوقی شرکت صاحب معدن پس از اعتصاب و درگیری کارگران به دلیل اختلاف دو اتحادیۀ صنفی کارگران از دست بدهند.

اختلاف اعضای دو اتحادیۀ صنفی رقیب در معدن پلاتین متعلق به شرکت بریتانیایی «لونمین» در آفریقای جنوبی، همچنان ادامه دارد.

علت اختلاف دو اتحادیۀ صنفی رقیب

روز چهارشنبه معدنچیان با ادامۀ اعتراض خود با پلیس به مقابله پرداختند. پیش‌تر در درگیری میان این معدنچیان که میله های فلزی و چوبدستی همراه داشتند، هفت کارگر و دو پلیس کشته شده بودند.

علت درگیری دو اتحادیۀ صنفی رقیب در معدن یاد شده این موضوع است که چه کسی باید به نمایندگی معدنچیان با مالک معدن بر سر افزایش دستمزد‌ها گفت‌و‌گو کند.

اعتراض کارگران این معدن که در شهر ماریکانا، واقع در صد کیلومتری شمال غرب شهر ژوهانسبورگ قرار دارد، با اعتصاب نزدیک ۳۰۰۰ تن از آن ها برای درآمد بیشتر از جمعۀ گذشته آغاز شد.

این کارگران برای شرکت معدن بریتانیایی لونمین کار می‌کنند که سومین تولیدکنندۀ پلاتین در جهان است. اعتراض‌های کارگری اخیر ممکن است تولید این شرکت معدن را با مشکل رو به رو کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.