خبر فوری
This content is not available in your region

طایفه شیعه المقداد لبنان گروگانگیری را متوقف کرد

نظرها
طایفه شیعه المقداد لبنان گروگانگیری را متوقف کرد
اندازه متن Aa Aa

طایفه شیعه مذهب المقداد، یکی از قدرتمندر‌ترین طایفه های لبنان که ۲۰ تن از فعالان مخالف رژیم بشار اسد را ربوده، روز پنجشنبه، اعلام کرد به موج گروگانگیری پایان می‌دهد.

این طایفه همچنین آزادی آیدین طوفان تک، شهروند ربوده شده ترکیه را منوط به آزادی حسن المقداد، از همین طایفه کرده‌ است که در دمشق و به اتهام حمایت از نیروهای بشار اسد در دست مخالفان مسلح سوریه اسیر است.

عبدالباسط سیدا، رئیس شورای ملی سوریه با خطاب قرار دادن ربایندگان مرد لبنانی گفت: «اگر فکر می‌کنید با کاری که می‌کنید به انقلاب خدمت می‌کنید در اشتباه هستید.»

برغم اعلامیه طایفه القمداد مبنی بر پایان دادن به گروگانگیری، و در حالی که وزیر امور خارجه فرانسه برای بررسی بحران سوریه وارد بیروت شده است، اتباع کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس از لبنان خارج می‌شوند.

یک مرد سعودی تبار گفت به عربستان باز می‌گردد چون سفارت چنین خواسته است. وی اضافه کرد «هر سالی که به لبنان باز می‌گردیم حکایتی است و مشکلی».

بدنبال گروگانگیرهای اخیر در لبنان و سوریه، دولتهای عربستان، امارات متحده عربی و قطر از شهروندان خود در لبنان خواستند تا در اسرع وقت این کشور را ترک کنند.