خبر فوری

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی با معدنچیان اعتصابی دیدار کرد

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی با معدنچیان اعتصابی دیدار کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی روز چهارشنبه برای جلوگیری از گسترش خشونت در ارتباط با اعتراض کارگران معادن طلای سفید با معدنچیان دیدار کرد.

اعتصاب معدنچیان از هفته گذشته و در اعتراض به دستمزد کم و شرایط بد زندگی شروع شد و پنجشنبه گذشته در جریان تیراندازی پلیس به سی و چهار نفر از معدنچیان اعتصاب کننده ده نفر از آن ها کشته شدند.

جاکوب زوما رئیس جمهور آفریقای جنوبی طی دیدار با معدنچیان گفت:
“از زمانی که من از وخامت اوضاع مطلع شدم و با توجه به اینکه هنوز از ابعاد خسارات آگاه نیستم، تصمیم گرفتم کمیسیونی را برای تحقیق در این زمینه مامور کنم تا از این طریق به حقیقت دست یابیم. این کمیسیون تنها برای تحقیق ساده نیست بلکه کمیسیونی قضایی است و ما را به حقیقت خواهد رساند.”

این دومین بار طی هفته جاری است که رئیس جمهور آفریقای جنوبی برای آرام کردن خشم معدنچیان و جلوگیری از خشونت ها با آنها دیدار می کند.

از زمان اوج گرفتن اعتراضات کارگری در آفریقای جنوبی، بهای طلای سفید در بازارها افزایش یافته و نگرانی ها در مورد بی ثباتی اجتماعی به خاطر افزایش بیکاری و نابرابری درآمدها در این کشور را دامن زده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.