خبر فوری
This content is not available in your region

تاکید رئیس جمهوری فرانسه بر ضرورت باقی ماندن یونان در منطقه یورو

نظرها
تاکید رئیس جمهوری فرانسه بر ضرورت باقی ماندن یونان در منطقه یورو
اندازه متن Aa Aa

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در دیدار با آنتونیوس ساماراس، نخست وزیر یونان تاکید کرد که این کشور عضو منطقه یورو است و باید همچنان در عضویت این منطقه باقی بماند.

آقای اولاند روز شنبه در پاریس و در جمع خبرنگاران گفت: «زمانی برای از دست دادن نداریم. تعهداتی وجود دارد که باید بار دیگر توسط همه احزاب تایید شود و پس از آنکه گزارش تروئیکا توسط شورای اروپا در ماه اکتبر مورد بررسی قرار گیرد، تصمیم‌هایی که نیاز است باید زود‌تر و بهتر اخذ شود.»

هیات کار‌شناسان و بازرسان کمیسیون اتحادیه اروپا، صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا که به تروئیکا شهرت دارد، قرار است به زودی نتیجه تحقیقات خود را درباره شرایط و میزان پیشرفت یونان در اجرایی ساختن اصلاحات اقتصادی ارایه کند.

آقای ساماراس پیش از سفر به پاریس، روز جمعه نیز در برلین با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دیدار کرد.

خانم مرکل نتیجه میزبانی از نخست وزیر یونان را مثبت ارزیابی کرده و نسبت به تداوم و گسترش همکاری‌های این کشور با اتحادیه اروپا در راستای عبور از بحران مالی منطقه یورو ابراز خوشبینی کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.