خبر فوری

بازار داغ آبجوهای میوه‌ای در جمهوری چک

بازار داغ آبجوهای میوه‌ای در جمهوری چک
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آبجو‌های طعم دار یا میوه ای موسوم به «ردلرز»، رفته رفته در بازار نوشیدنیهای الکلی اروپا جا باز می‌کند، خصوصا در جمهوری چک. اکنون تولید این گونه آبجو، در این کشور که آبجوی مشهور «باد وایزر» به دنیا شناسانده، روز به روز پرطرفدار‌تر می‌شود.

یک گردشگر روسی می‌گوید:«من طالب آبجوهای سنتی هستم، هم آبجوهای روشن و هم تیره رنگ.» سپس با اشاره به دوستش اضافه می‌کند که «وی آبجوهایی با طعم قهوه و موز را بیشتر می‌پسندد» اما «من آبجوهای سنتی را ترجیح می‌دهم.»
»
تولید کنندگان آبجوهای «ردلرز» با طعم‌های مختلف از جمله لیمو، گیلاس، موز، قهوه، و غیره، اکنون بر تولیدات خود می افزایند و جوانان جمهوری چک بر استقبال خود از این نوع آبجو.

یک تولید کننده این گونه از آبجو‌ها می‌گوید:«اوایل سالجاری شروع به تولید آبجوی ‘ردلر’ کردیم، اکنون به سختی می‌توانیم تقاضای بازار را پاسخ دهیم.»

بحران اقتصادی موجود در قاره سبز، سود دهی شرکتهای مختلف را از آتن گرفته تا بلفاست، تهدید می‌کند. اما تنها صنعتی که در اروپا بر طبق آمار نه تنها از بحران مالی موجود در امان مانده بلکه سودآور نیز بوده، صنعت نوشیدنیهای الکلی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.