وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کاربرد هنری "زیبای خفته" در خدمت همسریابی در اوکراین

کاربرد هنری "زیبای خفته" در خدمت همسریابی در اوکراین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

زیبارویانی که تا تاریخ نهم سپتامبر در نمایشگاهی در موزه هنرهای ملی اوکراین خفته اند، در انتظار بوسه معبود خود هستند تا چشم باز کنند و بله بگویند.

تاراس پولانایکو، مبتکر این نمایشگاه که از روز چهارشنبه گذشته گشایش یافته، کار خود را اثری هنری می داند و دختران شرکت کننده در این باصطلاح اثر هنری، شانس خود را برای یافتن شاهزاده رویاهایشان امتحان می کنند.

یکی از این دختران می گوید که می تواند عشق واقعی را بصورت غریزی حس کند و اگر این احساس به او دست ندهد چشمانش را باز نمی کند.

پنج دختر انتخاب شده برای این نمایشگاه قراردادی امضا کرده اند که درصورتیکه با بوسه یکی از مردان بازدید کننده بیدار شدند، با او ازدواج کنند. مردانی هم که با نشان دادن گواهی عدم ابتلا به ویروس هرپس به قالب شاهزاده در می آیند، باید آماده باشند تا در صورت باز شدن چشم زیبای روی مورد نظرشان با او ازدواج کنند.

حال باید دید که مفهوم هنری جدید مبتکر نمایشگاه تا چه حد می تواند رمانتیسم“زیبای خفته” را در روابط امروزی انسانها زنده کند؟