خبر فوری

مردم طرابلس در شمال لبنان، خواستار پایان درگیری ها شدند

مردم طرابلس در شمال لبنان، خواستار پایان درگیری ها شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بیش از یکصد تن از مردم شهر طرابلس در شمال لبنان، شامل بازرگانان، معلمان، و کارکنان بخش های درمانی و خدمات عمومی، روز یکشنبه با تجمع در شهرداری طرابلس خواستار توقف درگیری های مسلحانه بین دو گروه علویان و سنی ها و بازگرداندن امنیت و ثبات به این شهر شدند.

یک پلیس محلی گفت: “پوسترهایی که در دست ماست گویای خواست ما مبنی بر یک طرابلس امن و با ثبات است. ما همه در یک شهر زندگی می کنیم و به جای علیه هم بودن باید به همکاری بپردازیم.”

شهردار طرابلس نیز گفت: “تنش همچنان ادامه دارد. ما امیدواریم این تجمع به مقامات مربوطه امکان دهد تا انتظار ما را برای بازگشت هرچه زودتر ثبات به شهر درک کنند.”

این گردهم آیی پس از آن صورت گرفت که روز یکشنبه ادامه درگیری های فرقه ای مسلحانه در شهر طرابلس در شمال لبنان، منجر به کشته شدن دونفر دیگر شد.

درگیری ها که شش روز ادامه داشته و به عقیده ناظران متاثر از جنگ داخلی سوریه بین حکومت بشار اسد و مخالفان اوست، خسارات زیادی را متوجه زندگی مردم عادی و کسب و کار آنها کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.