وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

خانه و باغی نو برای کلود مونه، نقاش فرانسوی

خانه و باغی نو برای کلود مونه، نقاش فرانسوی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

خانه و باغ ژاپنی کلود مونه، نقاش امپرسیونیست یا دریافتگر فرانسوی، در برانکس نیویورک دوباره خلق شده است. خانه-موزه اصلی این نقاش در ژیورنی در شمال فرانسه قرار دارد.

پل تاکر، استاد تاریخ هنر دانشگاه ماساچوست می‌گوید: «باغ برای مونه بسیار مهم بود. همه امکان رفتن به ژیورنی را ندارند، به همین دلیل ما آن را به برانکس آورده‌ایم.»

خانه مونه در ۷۵ کیلومتری پاریس قرار دارد. اینجا جایی است که نقاش دریافتگرا برای نقاشی تابلوی معروف «نیلوفرهای آبی» خود از آن الهام گرفت. مونه از سال ۱۸۸۳ تا هنگام مرگ در سال ۱۹۲۶میلادی در این خانه زندگی کرد. سالانه پانصد هزار گردشگر از این محل بازدید می‌کنند. مونه این باغ را به یک بهشت گیاه‌شناسی تبدیل کرد. او انواع مختلف گل‌ها و گیاهان را کاشت و سپس با خرید قطعه زمین همسایه، باغی آبی خلق کرد که الهامبخش بسیاری از آثارش شد.

پل تاکر، استاد تاریخ هنر دانشگاه ماساچوست می‌گوید: «دقت تاریخی برای مورخ بسیار مهم است و همچنین برای باغ به عنوان یک کل. از آنجایی که اسنادی درباره گلهایی که مونه پرورش داده بود در دست داریم، بسیار مهم است که این گلها را اینجا نیز داشته باشیم. آن‌ها را با کاشت تخمها در گلخانه‌های متعدد پرورش دادیم.»

خانه مونه در برانکس نیویورک توسط اسکات پارک، طراح صحنه برنده جایزه تونی دوباره خلق شد. «باغ مونه» در نیویورک تا سی ام مهر ماه برای بازدید عموم باز است.