خبر فوری

اعتراض معدنچیان ایتالیا با حمل مواد منفجره به عمق زمین

اعتراض معدنچیان ایتالیا با حمل مواد منفجره به عمق زمین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

معدنچیان ایتالیا از دیشب با تحصن در عمق چهارصد متری زمین در تنها معدن ذغال سنگ این کشور اعتراض خود را به عدم حمایت دولت از این بخش صنعتی ابراز کردند.

تعداد اعتراض کنندگان روز دوشنبه از سی نفر اولیه به حدود صد نفر رسید. کارگران با حمل صدها کیلوگرم مواد منفجره معدن را به تصرف درآورده اند تا به این ترتیب دولت ایتالیا را در آستانه اتخاذ تدابیر اقتصادی، تحت فشار قرار دهند.

طبق قرار از پیش تعیین شده، روز جمعه این هفته نمایندگان سندیکاهای منطقه ساردنیا، جایی که معدن ذغال سنگ ایتالیا در آن واقع شده است با مقامات مسئول مملکتی دیدار می کنند تا آینده این بخش صنعتی را ارزیابی کنند.

معدن ذغال سنگ جزیره ساردنیا از سال 1984 میلادی تا کنون سه بار بعنوان اعتراض اشغال شده است. آخرین تحصن معدنچیان صد روز طول کشیده بود.

علاوه بر معدن ذغال سنگ، صنایع آلومینیوم ایتالیا نیز در همین منطقه در معرض خطر تعطیلی قرار دارند و متقاضی کمک دولت برای ادامه حیات خود هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.