خبر فوری

پلیس فرانسه کمپ هفتاد کولی دیگر را برچید

پلیس فرانسه کمپ هفتاد کولی دیگر را برچید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که وزیر کشور فرانسه می گوید برای ادغام بهتر کولی ها در رومانی و بلغارستان با مقامات این دو کشور گفتگو خواهد کرد، پلیس فرانسه روز دوشنبه کمپ حدود هفتاد کولی را در ایوری، واقع در جنوب پاریس برچید.

یک مرد کولی اخراج شده از کمپ ها می گوید: “نمی دانیم چه بکنیم. منتظر پاسخی از سوی شورای شهر و یا مقام دیگری می مانیم. خیلی دشوار است. صلیب سرخ تنها برای سه چهار روز به ما کمک خواهد کرد و بعد مانند همیشه آواره خیابان ها خواهیم شد.”

و یک زن کولی اخراج شده اضافه می کند: “ما در وطن خودمان شغلی نداریم. وضع در آنجا دشوار است و ما مجبور شده ایم به فرانسه بیائیم تا پولی به دست آوریم. ما برای سرقت از مردم نیامده ایم. من در پی داوری و انتقاد هم نیستم، ولی ما درتلاشیم تا به هر شکل که می توانیم زندگی کنیم.”

از یک ماه قبل موج تازه ای از تخریب و جمع آوری کمپ کولی ها در فرانسه آغاز شده است. هفته گذشته ژان مارک ارو نخست وزیر فرانسه قول داده بود مشکلات و محدودیت های مربوط به اقامت و کار کولی ها را برطرف کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.