خبر فوری

فرصتِ «توفان دموکراتها» به گردهمایی ملی جمهوریخواهان آمریکا

فرصتِ «توفان دموکراتها» به گردهمایی ملی جمهوریخواهان آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

توفان استوایی آیزاک بالاخره فرصتی داد تا هزاران جمهوریخواه آمریکایی، در گردهمایی سراسری این حزب در شهر «تامپا» ایالت فلوریدا، تجمع کنند. تخمین زده شده است تا ۵۰ هزار نفر در این مراسم جمهوریخواهان گردهم آیند.

بدنبال تاخیری که توفان آیزاک در گرهمایی ملی جمهوریخواهان بوجود آورد، برخی از مجریان شبکه‌های آمریکا، به کنایه و بذله گویی، توفان آیزاک را توفان دموکراتها خواندند.

اما، کن جونز، مسئول برگزاری این گردهمایی، که به خاطر توفان با یک روز تاخیر برگزار می‌شود، گفت:«پس از این هفته، نگاه‌ها متوجه فلوریدا، خصوصا خلیج تامپا خواهد شد، اگرچه شاید کمی باران تامپا را بکوبد، اما ما در فلوریدا به خوبی می‌دانیم چگونه به استقبال تندباد‌ها برویم.»

همزمان صد‌ها نفر از حامیان «جنبش تسخیر وال استریت»، طی یک راهپیمایی در تامپا، به سیاستهای میت رامنی که آن را به سود ثروتمندان و به ضرر طبقه متوسط می‌دانند، اعتراض کردند.

در گردهمایی سراسری و ملی جمهوریخواهان، میت رامنی رسما به نامزدی این حزب انتخاب و در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مصاف باراک اوبامای دموکرات خواهد رفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.