خبر فوری

مذاکره بر سر همکاری وستاس و میتسوبیشی

 نظرها
مذاکره بر سر همکاری وستاس و میتسوبیشی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آیا راه نجات شکت دانمارکی وستاس از ژاپن می گذرد؟

تایید مذاکره برای همکاری استراتژیک میان شرکت وستاس، بزرگترین سازنده توربین های بادی و میتسوبیشی ژاپن، سازنده ماشین آلات سنگین موجب شد تا سهام تولید کننده دانمارکی روز سه شنبه در بورس کپنهاگ 18.52 افزایش یابد.

همکاری این دو شرکت به این ترتیب خواهد بود که وستاس در ازای دریافت دویست میلیون یورو، 20 درصد از سهام خود را به میتسوبیشی واگذار می کند و به این شرکت اجازه می دهد تا از تکنولوژی ساخت توربین ها استفاده کند. چیزی که مزیت رقابتی میتسوبیشی را بهبود می بخشد.

وستاس شرایط خوبی ندارد. این شرکت پیش بینی درستی از از میزان تقاضا در بازار مصرف نداشت و همین موجب تولید بیش از ظرفیت شد. آنها همچنین قربانی رقابت با شرکت های آلمانی و چینی و نیز کاهش یارانه بخش انرژی در اروپا و آمریکا هستند.

نتیجه اینکه ضررهای پیاپی وستاس اعتبار این شرکت را در بازار خدشه دار کرد. پیامد این اتفاق کاهش سی و شش درصدی ارزش سهام شرکت در طول یک سال گذشته بود.

برای مقابله با این بحران وستاس چهار هزار کارمند خود را اخراج کرد.

اما از دید تحلیلگران این شرکت برای خروج از شرایط کنونی و جلب اعتماد سرمایه گذاران باید چاره های دیگری مانند یافتن شرکای جدید بیابد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.