خبر فوری
This content is not available in your region

پیشنهاد ایران به تشکیل یک گروه تماس برای حل بحران سوریه

پیشنهاد ایران به تشکیل یک گروه تماس برای حل بحران سوریه
اندازه متن Aa Aa

در آستانه آغاز شانزدهمین اجلاس جنبش غیر متعهد‌ها در تهران، ایران امیدوار است در راس یک گروه تماس متشکل از مصر، ونزوئلا، عراق و لبنان، برون رفتی بر بحران سوریه بیابد.

علی اکبر صالحی در پایان نشست وزرای خارجی اجلاس از توافق تروئیکای غیرمتعهدها برای حل بحران سوریه خبر داد. او تاکید کرد جنبش با سایر نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل در این زمینه همکاری خواهد کرد.

همزمان، ‌بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد که برای حضور در این اجلاس در تهران به سر می‌برد، در نشست خبری گفت: «مردم سوریه برای مدتی طولانی و خیلی زیاد رنج برده‌اند. حدود ۲۰ هزار تن در کمتر از ۱۸ ماه جان باخته‌اند. بحران سوریه مسئله بسیار مهمی است و نباید به این نحو ادامه یابد.»

دبیر کل سازمان ملل متحد طی روز چهارشنبه با رئیس جمهوری و رهبر ایران ملاقات کرد و خواستار همکاری بیشتر ایران در این زمینه و متقاعد کردن بشار اسد به عدم استفاده از خشونت و آغاز گفتگو‌ها با مخالفان شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.