خبر فوری

فرانسه آماده کمک به مخالفان مسلح سوریه برای اداره مناطق آزاد شده

فرانسه آماده کمک به مخالفان مسلح سوریه برای اداره مناطق آزاد شده
اندازه متن Aa Aa

 
 17 ماه درگیری و خشونت، بحران انسانی در سوریه را بیش از پیش تشدید کرده است. کمیته بین المللب صلیب سرخ با اعلام این خبر گفته درگیری های نظامی مجالی برای  کمک رسانی به مردم نمی دهد، هر روز ده ها کشته می شوند و هزاران نفر به کشورها همجوار فرار می کنند. 50 مدد کار صلیب سرخ در دمشق محاصره شده و قادر به ارسال کمک ها به سایر نقاط سوریه نیستند.
  
جامعه بین المللی تا کنون از رسیدن به یک راه حل جامع عاجز مانده است. نشست روز گذشته شورای امنیت به درخواست کشورهای غربی خواهان ایجاد یک منطقه حفاظت شده آزاد در سوریه بی نتیجه ماند. روسیه و چین باردیگر آنرا وتو کردند چرا که این اقدام نیازمد مداخله نظامی است.
  
اما وزیر امور خارجه فرانسه گفته است کشورش در صدد ارسال کمک های لجستیک به مناطق آزاد شده در کنترل مخالفان مسلح است تا هم اداره آن را بدست گیرند و هم از پناهنده ها حمایت کنند.  لوران فابیوس گفته است ترکیه و فرانسه مناطی در شمال و جنوب سوریه برای این منظور را شناسایی کرده اند.
  
در هیمن حال بمباران هوایی و درگیری های خیابانی در شهر حلب ادامه دارد.
 
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.