خبر فوری

برآورد خسارت ۲میلیارد دلاری ایزاک به لوئیزیانا

برآورد خسارت ۲میلیارد دلاری ایزاک به لوئیزیانا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

توفان استوایی ایزاک و بارش سیل آسای باران، روز جمعه در لوئیزیانا واقع در جنوب ایالات متحده آمریکا دردسر ساز شد. این توفان و پی آن وقوع سیل سبب وارد آمدن خسارتی بالغ بر دو میلیارد دلار شده است.

توفان ایزاک همزمان با هفتمین سالگرد توفان فاجعه آفرین کاترینا در شهر نیواورلئان، این شهر را در نوردیده و هزاران تن را به ترک خانه و دارایی‌های خود واداشته است.

لورین وایت، یکی از ساکنانی که بوسیله امدادگران گارد ملی از سیل نجات یافته است می‌گوید: «به نظرم حتی در لحظه آخر، اگر احتمال وقوع توفان می رفت باید به ما هشدار می دادند و گفته می‌شد که احتمال دارد سیل تا کجا فرا رود.»

ریچ موساکشیا، نجات یافته دیگر یادآور می‌شود: «خودرو، خانه، موتورسیکلت و هر آنچه داشتم را از دست دادم. چیزی که به همراه دارم در واقع خودم است.»

پیش‌تر مقامات محلی از ده‌ها هزار تن از شهروندان لوئیزیانا و می‌سی سی پی درخواست کرده بودند تا محل زندگی خود را ترک کنند.

توفان ایزاک پیش از آنکه به ایالات متحده آمریکا رسد در هاییتی و جمهوری دومینیکن جان ۲۳ را گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.