خبر فوری
This content is not available in your region

نگرانی از افزایش چشمگیر مالیات ها در اسپانیا

نظرها
نگرانی از افزایش چشمگیر مالیات ها در اسپانیا
اندازه متن Aa Aa

بر اساس سیاست های ریاضتی دولت اسپانیا، حداکثر مالیات بر ارزش افزوده در این کشور از 18 درصد به 21 درصد افزایش خواهد یافت. این درحالی است که حد متوسط مالیات بر کالا ها و خدمات نیز از 8 درصد به 10 درصد افزایش می یابد.

این تصمیم دولت ماریانو راخوی، هزینه سالانه یک خانواده سه نفره را تا 470 یورو افزایش می دهد و در عوض دولت خواهد توانست درآمد خود را 7.5 میلیارد یورو درسال افزایش دهد.

بنا به تصمیم دولت اسپانیا افزایش مالیات ها در دسته بندی های متفاوتی صورت می گیرد و کالاها و خدماتی که تاکنون مشمول کمترین مالیات یعنی چهار درصد بوده اند، از این پس در گروه های 10 و یا 21 درصدی قرار خواهند گرفت.

برای نمونه برق، گاز و تلفن مشمول 21 درصد و آب و حمل و نقل مشمول 10 درصد مالیات خواهد بود.

مالیات کالاهایی نظیر گل و گیاهان زینتی و نیز خدمات مربوط به آرایش و زیبایی و خدمات هنری و فرهنگی از حداقل به حداکثر افزایش خواهد یافت.

برخی خرده فروشان بزرگ می گویند با این میزان افزایش مالیات کنار خواهند آمد، اما فروشندگان کوچک با وضعیتی دشوارتر روبرو خواهند شد.

گروهی از ارائه کنندگان خدمات فرهنگی به افزایش مالیات ها اعتراض کرده و آنرا موجب افزایش بیکاری دانسته اند.

برخی کارشناسان می گویند احتمال دارد قبل از برقراری مالیات های جدید، هجوم مردم به فروشگاه ها و ایستگاه های عرضه سوخت شدت یابد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.