خبر فوری
This content is not available in your region

طرح شکایت مسیحیان معتقد انگلیسی در دادگاه اروپایی حقوق بشر

طرح شکایت مسیحیان معتقد انگلیسی در دادگاه اروپایی حقوق بشر
اندازه متن Aa Aa

چهار مسیحی معتقد بریتانیایی که مدعی هستند به دلیل تبعیض دینی از کار برکنار شده اند، روز سه شنبه در دادگاه اروپایی حقوق بشر مستقر در استراسبورگ، از خود دفاع کردند.

شکایت این افراد پیش از این، در مراجع قضایی و حل اختلافات شغلی در بریتانیا مطرح و رد شده بود.

نادیا اویدا، کارمند شرکت بریتیش ایرویز یکی از این شاکیان است که ادعا می کند به خاطر اصرار بر نگهداشتن علامت صلیب گردن بندش در سال 2006 از کار اخراج شده است. شرلی چاپلین، پرستار نیزهمین دلیل را برای اخراج خود می آورد.

وکیل خانم اویدا در دفاع از وی می گوید: “او در کنار همکاران دیگری کار می کرد که نشانه های مذهبی خودشان مثل عمامه سیک ها یا حجاب اسلامی و یا کیپای یهودی داشتند.”

شکایتنامه معترضان بطور جداگانه تنظیم شده است ولی با هم در دادگاه اروپایی مطرح می شود.

جیمز ایدی، یکی از وکلای دولت بریتانیا در این باره می گوید: “کنوانسیون (اروپایی حقوق بشر) از حقوق افراد برای نشان دادن اعتقاداتشان در خارج از محل کارشان دفاع می کند اما این بدان معنی نیست که آنها اجازه داشته باشند باور دینی خود را به هر صورتی که بخواهند، در محیط کارشان نشان دهند.”

دو شاکی دیگر مسیحی به خاطر سرپیچی از ارائه خدمات به همجنسگرایان اخراج و توبیخ شده اند. یک مشاور امور جنسی که از دادن مشاوره به یک زوج همجنسگرا امتناع کرده بود و یک خانم کارمند شهرداری که از جاری کردن عقد ازدواج یک زوج همجنسگرا خودداری کرده بود.

نتیجه دادگاه اروپایی چند هفته دیگر روشن می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.