خبر فوری
This content is not available in your region

مهمانداران لوفت هانزا: تا افزایش دستمزدها مهمان نوازی تعطیل

مهمانداران لوفت هانزا: تا افزایش دستمزدها مهمان نوازی تعطیل
اندازه متن Aa Aa

ادامۀ اعتصاب مهمانداران «لوفت هانزا»، بزرگ‌ترین شرکت مسافربری هوایی آلمان، روز سه شنبه نیز باعث لغو شدن حدود ۳۰۰ پرواز در فرودگاههای برلین ، فرانکفورت و مونیخ این کشور شد.
 
«یو اف او»، سندیکای مهماندارن، در تازه ترین اعلامیه خود بر شدت بخشیدن به اعتصاب تاکید و از اعتصاب سراسری در جمعۀ پیش رو خبر داده است.  
 
یکی از مسافران در فرودگاه برلین گفت:«همه ما جایی کار می‌کنیم و نیار به شرایط کاری مناسب داریم. اما در شرایط فعلی به زحمت افتاده‌ایم که منصفانه نیست. دلیل اعتصاب را کاملا درک می‌کنم اما اعتصاب همیشه به زیان مشتریان تمام می‌شود و این بد است.»
 
مهمانداران از روز جمعه، ۳۱ اوت، برای افزایش ۵ درصدی دستمزدهای خود و به خدمت گرفته نشدن «خدمه کابین با قرارداد موقت» دست به اعتصاب زده‌اند.
 
کلائوس والتر، سخنگوی لوفت هانزا گفت:«اعلام اعتصاب به تنهایی میلیون‌ها یورو به ما زیان زده است چرا که بلیتی رزرو نمی‌شود. سعی در کنترل اعتصاب داریم. مسئولان بخش حقوقی ما مشغول بررسی هستند و چیز خاصی ندارم که اضافه کنم.»
 
لوفت هانزا تاکنون تنها با افزایش ۵. ۳ درصدی حقوق مهمانداران موافقت کرده است، اما اتحادیه «یو اف او» این پیشنهاد را نمی‌پذیرد.
 
«یو اف او» پیش‌تر اعلام کرده بود اعتصاب را تنها ۶ ساعت قبل از آغاز آن اعلام می‌کند تا تهمیداتی برای شکسته شدنش چیده نشود.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.