خبر فوری
This content is not available in your region

باراک اوباما سخنران و چهره درخشان همایش دموکرات ها

نظرها
باراک اوباما سخنران و چهره درخشان همایش دموکرات ها
اندازه متن Aa Aa

نشست انتخاباتی حزب دموکرات آمریکا پنجشنبه شب با سخنرانی باراک اوباما، رییس جمهوری، پایان می یابد.

سخنرانی رسمی آقای اوباما که با اکثریت آرا بعنوان نامزد رسمی انتخابات آینده آمریکا از طرف دموکرات ها معرفی شده، در ساعت ده و ده دقیقه شب به وقت آمریکا انجام خواهد شد.

آقای اوباما در صحبت های امشب خود باید موضوع هایی را که سخنرانان قبلی در پشتیبانی از سیاست های دولت او بیان کرده اند، دنبال کند یعنی پاسخگویی به مواضع جمهوریخواهان علیه او و تأکید بر حمایت از طبقه متوسط آمریکا.

سخنران روز چهارشنبه همایش، بیل کلینتون رییس جمهوری سابق آمریکا بود که در حمایت از نامزد حزب دموکرات گفت:” باراک اوباما وارث اقتصاد عمیقاً آسیب دیده ای بود. او از شوک جلوگیری کرد. وی راه دشوار بازسازی اقتصادی را در پیش گرفت و پایه اقصادی نوین و متعادل را بنا نهاد. اما آیا امروز در جایی قرار داریم که می خواستیم؟ خیر. آیا رییس جمهوری خشنود است؟ مطمئنا خیر اما آیا امروز در موقعیت بهتری نسبت به روزی که وی کار خود را آغاز کرد، قرار داریم؟” (پاسخ مثبت حضار)

هزاران نفری که به طرفداری از باراک اوباما در همایش سه روزه حزب دموکرات شرکت کردند، با نمایش احساسات خود خواستار ادامه تغییراتی هستند که وی آغاز کرده است.

اشتفان گروبه، گزارشگر یورونیوز در توصیف جو حاکم در همایش حزب دموکرات می گوید: “ دموکرات ها بسیار هیجان زده اند. آنها امیدوارند که این همایش بزرگ به انتخاب نامزد مورد نظرشان کمک کند.” وی تأکید می کند که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ ششم نوامبر به مشکل بیکاری در این کشور بستگی دارد. “ آنچه پیش خواهد آمد به یک رقم بستگی دارد، نرخ بیکاری که روز جمعه منتشر می شود.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.