خبر فوری
This content is not available in your region

مهمانداران لوفت هانزا جمعه برای بیست و چهار ساعت دست از کار می کشند

نظرها
مهمانداران لوفت هانزا جمعه برای بیست و چهار ساعت دست از کار می کشند
اندازه متن Aa Aa

اعتصاب مهمانداران و خدمه پروازی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا با اعلام توقف کار به مدت 24 ساعت در روز جمعه شدیدتر و وارد مرحله جدیدی خواهد شد. این اقدام بی سابقه سراسری، بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان را مجبور می کند که نزدیک به 1200 پرواز یعنی حدود دو سوم از پروازهایش را لغو کند.
   
کلوز والتر سخنگوی شرکت در واکنش به این تصمیم گفت: “ما نیز آماده ایم تا راه حلی برای دستمزد این دسته از کارمندان پیدا کنیم و موضوع را حل و فصل کنیم. اما ظاهرا اتحادیه می خواهد به موضوعات دیگری بپردازد که در شرایط فعلی راه حلی ندارند و نمی توان در این مورد به توافق دسته جمعی رسید.“   
 
این اعتصابات که ابتدا از فرودگاه فرانکفورت که سومین فرودگاه بزرگ اروپایی است شروع شده بود به فرودگاههای برلین ،مونیخ و دوسلدورف نیز کشیده شد. 
 
مهمانداران خواستار افزایش پنج درصدی دستمزد خود، و بهره مندی از امنیت شغلی بالاتر هستند، مسئله ای که مسئولان لوفت هانزا با آن موافق نیستند.
 
 نیکولای بوبلای رئیس اتحادیه کارگری می گوید:” اگر بر روی مسایل اساسی که مورد نظر همکاران ماست بحثی صورت نگیرد و مسئولان لوفت هانزا فقط بگویند  که چیزی تغییر نمی کند نگرانم که همکاران ما هم آنوقت بگویند ما هم چیزی را تغییر نمی دهیم و اعتصاب ادامه پیدا کند.”
 
یک مسافرسرگردان در فرودگاه فرانکفورت می گوید:“من می توانم اعتصاب کارکنان پرواز را درک کنم، اما این کمی برای مسافران آزار دهنده است و امیدوارم که لوفت هانزا و کارکنان پروازیش براساس قوانین و مقررات با هم به توافق برسند.”
 
طی روزهای گذشته مهمانداران لوفت هانزا دست به اعتصاب هشت ساعته در فرودگاهای برلین و فرانکفورت زده بودند. این اعتصاب باعث توقف حدود 190 پرواز شده بود و خسارتی چند میلیون یورویی را برای این شرکت در پی داشت.
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.