خبر فوری
This content is not available in your region

اجساد چهار آمریکایی به قتل رسیده در لیبی به زادگاهشان منتقل شد

اجساد چهار آمریکایی به قتل رسیده در لیبی به زادگاهشان منتقل شد
اندازه متن Aa Aa

پیکر بی جان کریستوفر استیونس، سفیر ایالات متحده آمریکا از لیبی به این کشور منتقل و در مراسمی رسمی با حضور باراک اوباما، رئیس جمهوری و هیلاری کلینتون، وزیر امورخارجه تشییع شد.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا گفت: “ما به انجام هر کاری با قدرتمان برای حفاظت از آمریکایی هایی که در خارج از کشور خدمت می کنند ادامه خواهیم داد. هر آنچه که به معنی افزایش امنیت در پست های دیپلماتیک مان و در همکاری با کشورهای میزبان بشد که موظف به تامین امنیت هستند. روشن است که عدالت برای کسانی که به آمریکایی آسیب رسانده اند، اجرا خواهد شد.”

وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز در این مراسم گفت: “برای مردم آمریکا دشوار است که معنی ای برای این موضوع بیابند زیرا که بی معنی است و کاملا غیرقابل قبول است. مردم مصر، لیبی، یمن و تونس استبداد دیکتاتور را با استبداد اوباش تاخت نزده اند.”

در این مراسم علاوه بر پیکر سفیر ایالات متحده آمریکا، اجساد سه تن دیگر که در لیبی و در اعتراض خشونت بار اسلامگرایان علیه فیلم سینمایی “بی گناهی مسلمانان” به قتل رسیدند نیز تشییع شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.