خبر فوری
This content is not available in your region

برگزاری نشست وزرای دارایی حوزه یورو در قبرس

برگزاری نشست وزرای دارایی حوزه یورو در قبرس
اندازه متن Aa Aa

قبرس در روزهای جمعه و شنبه میزبان نشست رسمی گروه اروپا شامل وزرای دارایی حوزه یورو و نشست غیر رسمی شورای امور اقتصادی و مالی اروپاست.

نشست گروه اروپا، به بررسی موقعیت آن دسته از کشورهای این حوزه که درخواست بسته های کمک مالی کرده و یا این بسته ها را دریافت کرده اند، به ویژه یونان و اسپانیا می پردازد.

در هردوی این نشست ها کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول وماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا شرکت دارند.

کریستین لاگارد در این نشست درباره یونان گفت:
“روند بازنگری که از یک هفته پیش آغاز شده در جریان است و فکر می کنم اکنون زودرس است که درباره تعویق بازپرداخت صحبت کنیم. یونان تا کنون تلاش های بزرگی انجام داده اما باید آن را ادامه دهد. امکانات مختلفی وجود دارد که تنظیم و زمان بندی یکی از آنهاست.”

این نشست ها در پی تصمیم بانک مرکزی اروپا برای خرید نامحدود اوراق قرضه دولت هایی که تحت فشار هزینه های بالای استقراض هستند و نیز به دنبال رای دادگاه عالی قانون اساسی آلمان مبنی بر قابل اجرا بودن مکانیزم های ایجاد ثبات مالی در اروپا و سرانجام پیشنهادات کمیسیون اروپا برای ایجاد نظارت واحد بر بانک های اروپایی، برگزار می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.