خبر فوری

حضور طراحان مشهور کفش در هفته مد لندن

حضور طراحان مشهور کفش در هفته مد لندن
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هفته مد لندن با شرکت ۱۱۰ طراح بریتانیایی چون هنری هلند، متیو ویلیامسون و ویویان وستوود شروع شد. طراحان مجموعه های خود برای بهار و تابستان سال آینده را ارائه می‌کنند.

به گزارش ولفگانگ اشپیندلر، خبرنگار اعزامی یورونیوز به هفته مد لندن، در این هفته طراحان کفش، مجموعه‌های جدید خود برای فصل بعد را ارائه می‌کنند. در جریان هفته مد لندن جایی است که کفش‌های پر زرق و برق، در هر رنگ و فرم را می‌توان یافت.

کیم کوانگ در چین متولد شده و اکنون در لندن مستقر است. او از مواد مختلف، اعم از چرم، جیر و چوب پنبه برای ساخت کفش‌هایش استفاده می‌کند. قیمت کفش ‌ها از ۴۳۰ یورو شروع و به ۲۰۰۰ یورو می رسد. این کفش‌ها در ایتالیا دوخته می‌شود.

ولفگانگ اشپیندلر از طراح در مورد خطرناک بودن این کفش‌ها پرسید.

کیم کوانگ پاسخ داد: «نه بسیار راحت است چون این از‌‌ همان کارخانه‌ای می‌آید که برای پرادا کفش می‌دوزد. کیفیت تضمینی است.»

جولیان هیکز، معمار برنده جایزه اهل یورکشایر نیز در این هفته حضور دارد. نام کفش‌های بسیار سبک، راحت و مدرن این طراح، «موژیتو» است.

ریچارد براکو طراح دیگری است که از فرم‌های تیز برای کفش‌های پاشنه بلندش استفاده می‌کند. او می‌گوید:«ما کار بر روی کیف و کفش و جواهرآلات را دوست داریم. طلا مشخصه این مجموعه است. از مخمل، نبوک و جیر استفاده کردیم. این‌ها موادی است که خانم‌ها دوست دارند احساس کنند.»

برای اولین بار در هفته مد لندن، چهل شو به صورت زنده بر روی اینترنت پخش خواهد شد. انتظار می‌رود پنج هزار نفر در این رویداد هنری شرکت کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.