خبر فوری
This content is not available in your region

کاهش سرمایه گذاری فیات در بازار ایتالیا

کاهش سرمایه گذاری فیات در بازار ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

مسئولان فیات اعلام کردند سرمایه گذاری در داخل ایتالیا را کاهش خواهند داد. این در حالی است که در سال ۲۰۱۰ بزرگترین شرکت خودروسازی ایتالیا وعده داده بود تا پایان سال ۲۰۱۲ میلادی، طرحی ۲۰ میلیارد یورویی در جهت بهبود وضعیت کارخانه‌هایش در این کشوررا به اجرا در آورد.

السا فورنرو، وزیر کار دولت ایتالیا در واکنش به این خبر، خواستار «توضیح بیشتر» مسئولان فیات شد و تاکید کرد: «اهمیت شرکت بزرگی مانند فیات برای دولت بسیار زیاد است. تصمیمات استراتژیک فیات مستقیما بر اشتغالزایی در کارخانه‌های ایتالیایی تاثیر می گذارد و به همین دلیل ما خواستار بررسی دقیق آنها هستیم.»

مسئولان فیات دلیل اصلی باز بینی طرح سال ۲۰۱۰ و کاهش سرمایه گذاری داخلی را افت چشمگیر فروش خودرو در اروپا و همچنین کاهش تولید خودرو در کارخانه‌های داخلی به نصف، دانسته‌اند.

نمایندگان اتحادیه کارگران نگران تمرکز هر چه بیشتر شرکت فیات بر بازار آمریکا هستند. آنها مدعی‌اند فیات که از سال ۲۰۰۹ کنترل شرکت کرایسلر را بدست گرفته، مایل به سرمایه گذاری بیشتر در بازار آمریکا است و به همین دلیل از قبول مسئولیت سرمایه گذاری در ایتالیا شانه خالی می‌کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.