خبر فوری

فراخوان حسن نصرالله برای یک هفته تظاهرات

فراخوان حسن نصرالله برای یک هفته تظاهرات
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حزب الله لبنان به برپایی تظاهرات تازه ای علیه دولت ایالات متحده آمریکا و در اعتراض به فیلم «بیگناهی مسلمانان» فراخوان داده است.

شخص اول این ارگان سیاسی-نظامی خواستار یک هفته تظاهرات بی وقفه برای زیر فشار قراردادن دولت های کشورهای مسلمان شده تا نسبت به آمریکا ابراز خشم کنند.

سید حسن نصرالله، رهبر گروه شبه نظامی حزب الله لبنان در پیام ویدئویی خود گفت: «آنان که باید به حسابشان رسیدگی شود، تنبیه شوند، تحت پیگرد قضایی قرار گیرند و طرد شوند، کسانی هستند که مستقیما مسوولیت این فیلم را برعهده دارند. کسانی هستند که پشت این فیلم ایستاده اند و کسانی هستند که از آنان حمایت و حفاظت کرده اند. در راس آنان ایالات متحده آمریکا است.»

معترضان خشمگین در شهر طرابلس لبنان به آتش زدن پرچم ملی کشورهای اسرائیل و ایالات متحده آمریکا اقدام کردند. اسلامگرایان تندرو، دولت آمریکا را در قبال ساخته شدن فیلم بیگناهی مسلمانان مسوول می دانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.