خبر فوری
This content is not available in your region

نخست وزیر پاکستان پرونده اختلاس رییس جمهوری را پیگیری می کند

نخست وزیر پاکستان پرونده اختلاس رییس جمهوری را پیگیری می کند
اندازه متن Aa Aa

دیوان عالی پاکستان با دادن یک مهلت دو هفته ای، از نخست وزیر کشور خواست پرونده اختلاس رییس جمهوری را تا 25 سپتامبر تسلیم این دادگاه کند.

در صورتیکه راجه پرویز اشرف نخست وزیر این حکم دادگاه را نپذیرد، متهم به اهانت به دادگاه و عدم صلاحیت خواهد شد. در اینصورت حزب حاکم مردم پاکستان، باید نخست وزیر جدیدی معرفی کند.

دادگاه عالی پاکستان پیشتر یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پیشین کشور را به دلیل کوتاهی در انجام رای دادگاه مجبور به کناره گیری از سمت خود کرده بود.

آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان در دادگاه های سوئیس متهم به اختلاس و پول شویی شده است. پرونده ای که از سال 19990 علیه آقای زرداری و همسرش بی نظیربوتو هم چنان مفتوح مانده است.

این حکم پس از ترور بی نظیر بوتو در جریان مبارزات انتخاباتی سال 2007 و لغو مصونیت قضایی رییس جمهوری، اکنون از طرف دیوان عالی علیه آقای زرداری قابل پیگرد است. راجه پرویز اشرف که از ماه ژوئن به نخست وزیری پاکستان رسیده است، رای دیوان عالی را پذیرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.