خبر فوری

معدنچیان آفریقای جنوبی با پایکوبی اعتصابشان را شکستند

معدنچیان آفریقای جنوبی با پایکوبی اعتصابشان را شکستند
اندازه متن Aa Aa

با عقب نشینی مدیران و افزایش دستمزد‌های معدنچیان آفریقای جنوبی، معدنچیان معدن طلای سفید «ماریکانا»، روز سه شنبه، به اعتصاب خود پایان دادند و از روز پنج شنبه به سر کار برمی‌گردند.

نمایندۀ اعتصابگران گفت:«افزایش حدودا ۲۲ درصدی دستمزد‌ها درصد بالایی است و در تاریخ مذاکرات بیسابقه بوده است. اتحادیه ها به مذاکرات ادامه داده و در ماه اکتبر باز درصد بیشتری به دستمزدها اضافه خواهد شد.»

یکی از معدنچیان نیز گفت:«از افزایش دستمزدها که در تاریخ مذاکرات اتحادیه ملی معدنچیان بیسابقه بوده است خوشحالم. خوشحالم و اکنون می توانیم به چالش موجود پایان داده و به آینده فکر کنیم.»

بدنبال موافقت مدیران و معدنچیانِ معدن ماریکانا واقع در لونمین آفریقای جنوبی، قیمت طلای سفید در بازار ۲ درصد افت پیدا کرد.

معدنچیان که برای بهبود شرایط زندگی و افزایش دستمزدهایشان اعتصاب کرده بودند آسان به خواسته خود دست نیافتند. چرا که پلیس به سوی معدنچیان اعتصابگر آتش گشود و در جریان اعتصاباتی که شش هفته بطول انجامید ۴۵ نفر جانشان را از دست دادند.

بدنبال اعتصات معدنچیان آفریقای جنوبی، رقیبان سیاسی، جاکوب زوما، رئیس جمهور و رهبر حزب حاکم «کنگره ملی آفریقایی» وی را متهم به بی‌توجهی به وضعیت کارگران فقیر به نفع صاحبان ثروت و معادن می‌کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.