خبر فوری
This content is not available in your region

رای دادگاه مدنی ترکیه به محکومیت فرماندهان پیشین ارتش

رای دادگاه مدنی ترکیه به محکومیت فرماندهان پیشین ارتش
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی مدنی روز جمعه، در ترکیه سه متهم ردیف اول پرونده برنامه ریزی برای براندازی دولت اسلامگرای این کشور را به تحمل هر یک ۲۰ سال زندان محکوم ساخت.

در پی دو سال بررسی پرونده ۳۶۵ نظامی متهم به تلاش برای کودتا علیه دولت رجب طیب اردوغان، برای نخستین بار در ترکیه یک دادگاه مدنی در حومه استانبول علیه اعضای ارتش رای صادر کرد.

همچنین بر اساس حکم این دادگاه ۳۵ تن از متهمان تبرئه و آزاد شدند. صدور حکم برای ۲۵۰ تن از دیگر متهمان همچنان در جریان است.

بورا بایراکتار، خبرنگار یورونیوز در شهر استانبول گزارش می دهد: «احکام صادر شده علیه فرماندهان وقت ارتش به علت تلاش آنان برای انجام کودتای نظامی به عنوان گامی بزرگ برای روند دموکراسی ترکیه محسوب می شود اما برخی احکام این دادگاه را سیاسی خوانده و ادعا می کنند که حق دفاع محکومان نقض شده است. سرنوشت این پرونده تاحدی روشن شده است اما به نظر می رسد که بحث برسر آن تا مدتی ادامه یابد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.