خبر فوری

رهبران حوزه یورو بر ضرورت همبستگی بیشتر تاکید کردند

رهبران حوزه یورو بر ضرورت همبستگی بیشتر تاکید کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا روز جمعه در رم و در دیدار با آنتونیس ساماراس همتای یونانی خود، تلاش وی و دولت این کشور در انجام اصلاحات مالی و تحکیم وضعیت بودجه دولت را ستود.

ماریو مونتی با ماریانو راخوی نخست وزیر اسپانیا نیز در رم دیدار داشت و هر دو بر ضرورت همبستگی و برخورد سازنده و مسئولانه در حوزه یورو برای حل مشکلات موجود تاکید کردند.

همچنین روز جمعه اعلام شد که نظام بانکی اسپانیا برای سنجش میزان ثبات و قدرت کافی برای برخورد با بحران بدهی ها مورد آزمایش تست استرس قرار گرفته که نتایج آن روز بیست و هشتم سپتامبر منتشر خواهد شد.

کارشناسان پیش بینی می کنند که نتایج این آزمایش احتمالا بر ضرورت افزایش کمک پنجاه میلیارد یورویی به اسپانیا تا سقف شصت میلیارد یورو تاکید خواهد داشت.

دولت ایتالیا روز جمعه در بیانیه ای تصمیمات اخیر باتک مرکزی اروپا و دادگاه قانون اساسی آلمان را گام هایی قاطع در تثبیت موقعیت واحد پولی یورو ارزیابی کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.