خبر فوری
This content is not available in your region

دستکاری الکترونیکی، راهی برای سرقت خودروهای مدرن

نظرها
دستکاری الکترونیکی، راهی برای سرقت خودروهای مدرن
اندازه متن Aa Aa

یکی از اشکالات خودروهای مدرن و مجهز به سیستم الکترونیک، دستکاری و هک آسان سیستم می‌باشد. برای مثال هنگامی که خودرو را پارک کرده، از آن خارج می‌شویم تا زمانی که سیستم، در‌ها را قفل کند، یک هکر می‌تواند با دستگاه کنترل از راه دور، سیگنال را دستکاری و در نتیجه در‌ها را باز کند. این دستگاه کنترل از راه دور را که در امواج رادیویی دست می‌برد می‌توان از طریق اینترنت خریداری کرد.

مورنو وولپس، سخنگوی یک کلوپ مسافرتی در سوییس می گوید: « دستگاهی خریده‌ایم و در حال آزمایش آن هستیم. در حال بررسی امواج فعال کننده آن هستیم. بهترین راه برای اطمینان یافتن، بررسی بسته بودن درهای خودرو است. یا دستگیره را امتحان کنیم یا چشمک زنی را که خبر از بسته بودن می‌دهد مشاهده کنیم و یا صدای بسته شدن قفل را بشنویم.»

ولی موضوع فقط به هک کردن خودرو تمام نمی‌شود و مرحله بعدی دزدی خودرو است. دزدان با برقراری ارتباط با بخش‌های مختلف الکترونیکی، مانند رادیو-سی دی، جهت نما، بلوتوث، وای فای و غیره می‌توانند کنترل خودرو را به دست گیرند.

نحوه کار اینگونه است که به خودرو تفهیم می‌شود که کلید الکترونیک داخل خودرو است و سپس با یک لپ تاپ قابلیت انجام هر کاری وجود دارد.

پروفسور ژان پیر هیوبو، دانشگاه پلی تکنیک لوزان، می‌گوید: «شاید کنترل ترمز را به طور ناگهانی از دست بدهیم. یعنی اینکه راننده به پدال فشار می‌آورد ولی ترمز نمی‌کند. می‌توانیم تصور کنیم که موتور از راه دور خاموش شده و در نتیجه خودرو بی‌حرکت می‌شود و آماده هرگونه است. شما همچنان می‌توانید تصور کنید که شیشه‌های خودرو پایین آورده می شود. وضعیت‌های بسیاری را می‌توان تصور کرد.»

در اروپا پلیس تاکنون دزدی‌های متعدد خودروهای الکترونیک را ثبت کرده است. مالکان این خودرو‌ها به سختی توانستند ثابت کنند که دزدان با هک کردن سیستم الکترونیک آن را دزدیده‌اند.

یک متخصص امنیت انفورماتیک مدتی است بر روی امنیت خودرو‌ها کار می‌کند. نکته جالب توجه این است که او توانست نرم افزاری بدست آورد که کل بخش چند رسانه‌ای یک لیموزین را به کار می‌اندازد.

پل ساچ، مشاور امنیت انفورماتیک می‌گوید: «می‌توانم دست کم بخش بصری خودرویم را تغییر دهم. برای مثال، شمایلی که مورداستفاده قرار گرفته است. اینکه به من می‌گوید دیگر بنزین نیست و یا این یکی برای تلفن یا تغییر صدای خودرو: آلارم‌های مختلف که هنگام نبود بنزین یا برای بستن کمربرند ایمنی به گوش می‌رسد. از نظر فنی هیچ مانعی برای تغییر این وجود ندارد. اگر قادر به این کار هستم پس می‌توانم کدهای دیگری در خودرو وارد کنم. می‌توانم بدون هیچ مشکل یک ویروس که خودرو‌ها را هدف قرار می‌دهد بفرستم.»

یک خودروی مدرن در حقیقت یک رایانه روی چهار چرخ است. ده‌ها پردازشگر به هم پیوسته و میلیون‌ها خط، کد، زیر کاپوت قرار دارد. خودرو هر چه بیشتر با خارج ارتباط برقرار کند به‌‌ همان اندازه از نظر ایمنی ضعیف‌تر است.

براساس گفته این متخصص، سازندگان، جنبه ایمنی خودرو را کمی از یاد برده‌اند.

او می‌گوید: «با کلیدهای مکانیک سابق هم خطر دزدی وجود داشت. سیستم باید به اندازه‌ای بهبود پیدا کند که هر کسی نتواند در آن دستکاری کند. سازندگان نیز باید همان کاری را انجام دهند که نویسندگان برنامه‌ها در ده سال گذشته انجام دادند. یعنی از کد‌هایشان محافظت کنند. سیستم های اینچنینی باید آزمایش شده و بهبود یابند.»

امروزه برخی از بزرگترین سازندگان خودرو با مشکل هک مواجه شده‌اند وبه فکر بهبود ایمنی خودرو‌ها افتاده‌اند. هدف آن‌ها ساخت سیستمی برای کنترل خودرو است که از هرگونه دستکاری مصون باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.