خبر فوری
This content is not available in your region

سقوط ارزش سهام کونتینانتال در بورس فرانکفورت

نظرها
سقوط ارزش سهام کونتینانتال در بورس فرانکفورت
اندازه متن Aa Aa

شرکت آلمانی تولیدکننده قطعات یدکی خودرو، شفلر، همچنان در تلاش است تا بدهی های شرکت تحت مدیریتش یعنی تولید لاستیک کونتینانتال را تصفیه کند.

شفلر، 10.4 از دارایی های کونتینانتال را به قیمت یک میلیارد و 700 میلیون یورو به فروش رساند. یعنی 77 یورو و 50 سنت به ازای هر سهم. این رقم تقریبا 5 درصد پایین تر از قیمت سهام در پایان روز کاری دوشنبه بود.

نتیجه اینکه، روز سه شنبه ارزش سهام کونتینانتال 4.01 درصد سقوط کرد. بنابراین همزمان با ورود کونتینانتال به بازار بورس آنهم پس از چهار سال غیبت، این شرکت بیشترین کاهش را در بورس فرانکفورت به نام خود ثبت کرد.

در سال 2008، همزمان با آغاز بحران اقتصادی شفلر نود درصد سهام کونتینانتال را که آنزمان 10 میلیارد یورو بدهی داشت خریداری کرد.

از آن موقع تا کنون شفلر تلاش نمود تا آرام آرام از زیر بار کونتینانتال خلاص شود. تا جایی که این آخرین واگذاری موجب شد تا سهام آن در این شرکت به زیر 50 درصد برسد. نتیجه عینی برای شفلر کاهش سی درصدی بدهی ها بود. چیزی برابر با سه و نیم میلیارد یورو.

نهایتا شفلر از ورود کونتینانتال به بورس و عرضه سهام آن برای فروش بهره مند شد.

قیمت های پایین مواد اولیه کونتینانتال موجب شد تا ارزش سهام شفلر از ابتدای سال 60 درصد افزایش یابد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.