خبر فوری
This content is not available in your region

آخرین سخنرانی احمدی‌نژاد در سازمان ملل

نظرها
آخرین سخنرانی احمدی‌نژاد در سازمان ملل
اندازه متن Aa Aa

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران با شرکت در شصت و هفتمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد طی سخنانی بار دیگر از «ساختار انحصاری قدرت جهانی» انتقاد کرد.

همزمان با سخنان وی هیئت نمایندگان آمریکا و کانادا صندلی‌های خود را ترک کردند و نمایندگان دیگر کشورهای غربی نیز حضوری اندک داشتند.

وی با اشاره به اینکه سلاح‌های اتمی و کشتار جمعی به وسیله‌ای برای مسابقه تسلیحاتی میان کشور‌ها ی قدرتمند تبدیل شده گفت: «مسابقه تسلیحاتی و تهدید با سلاح اتمی و کشتار جمعی توسط قدرتهای مسلط امری رایج است. آزمایش تسلیحات به مراتب مخرب تر و فوق مدرن و تهدید علنی به داشتن و دادن وعده آشکار کردن آن در وقت مقتضی به ادبیات تازه‌ای برای خالی کردن دل ملت‌ها برای پذیرش دوره جدیدی از سلطه بدل شده است.»

احمدی نژاد که در انتخابات بحث برانگیز سال ۱۳۸۸ خورشیدی برای دومین بار موفق شد بر مسند ریاست جمهوری تکیه بزند، قدرتهای غربی را در مورد نپذیرفتن رای مردم مورد انتقاد قرار داد وگفت: «اراده و نظر توده‌های مردم از جمله در ایالات متحده آمریکا و اروپا در عرصه‌های مهم و مستمر تصمیم گیری به خصوص در سیاستهای اصلی داخلی و خارجی کمترین تاثیر را دارد و فریاد آنان به جایی نمی‌رسد، حتی اگر ۹۹ درصد جامعه خود را تشکیل دهند.»

وی پس از دو دوره، هشتمین و آخرین سال ریاست جمهوری خود را سپری می‌کند و این واپسین سخنرانی محمود احمدی نژاد در سازمان ملل متحد به شمار می‌رود. وی سخنان خود را با تکرار جمله «زنده باد بهار» به پایان رساند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.