خبر فوری
This content is not available in your region

اتهام تبانی به تیم هندبال مونپولیه

اتهام تبانی به تیم هندبال مونپولیه
اندازه متن Aa Aa

مسئولان و اعضای تیم هندبال مونپولیه به اتهام تبانی در یک مسابقه لیگ دسته اول فرانسه مورد بازجویی قرار گرفتند.

به گفته یک مقام قضایی، این شک هنگامی به وجود آمد که شرط بندی های کلانی توسط همسران برخی از بازیکنان مونپولیه بر سر باخت این تیم در برابر تیم سسون انجام گرفته بود. در این دیدار مون پولیه که از سال 2008 تاکنون قهرمان فرانسه است بطرز مشکوکی از سسون که تیم ضعیفی است، شکست خورد.

نکته دیگری که شک مقامات قضایی را برانگیخته اینست که تیم سسون چنانچه در بازی با مونپولیه باخته بود به لیگ دسته دو سقوط می کرد. این باخت در حالی صورت گرفت که بسیاری از بازیکنان تیم ملی فرانسه که قهرمان المپیک شدند نیز در تیم مونپولیه حضور داشتند.

یکی از بازیکنان تیم سسون می گوید:“ما در بازی چنین احساسی نداشتیم که این مسابقه غیر واقعی است. من به شما اطمینان می دهم که این بازیکنان بودند که با تلاش خود این نتیجه را رقم زدند.”

واکنش برخی شهروندان مونپولیه هم حمایت از تیم شهرشان است. شهروندی در رد این اتهام می گوید:“آیا واقعا بازیکنان مونپولیه به این کار نیاز داشتند؟ آنهم کاری که به قیمت تمام شخصیت و شایستگیشان تمام شود؟”

دیگری می گوید:“این بازیکنان چه در زمین بازی و چه در بیرون آن الگو هستند. بسیاری از آنها در تیم ملی حضور دارند و به نظر من آنها بازیکنانی نمونه هستند.”

مسئولان تیم مونپولیه و سسون نیز تاکنون این اتهام را رد کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.