خبر فوری
This content is not available in your region

خبرنگار تلویزیون دولتی ایران در سوریه کشته شد

خبرنگار تلویزیون دولتی ایران در سوریه کشته شد
اندازه متن Aa Aa

نیروهای شبه نظامی مخالف دولت سوریه، مسئولیت انفجارهای صبح چهارشنبه در دمشق را به عهده گرفتند.

حدود ساعت هفت صبح به وقت محلی دو بمب به فاصله زمانی کوتاهی در محله ای که چند ساختمان دولتی و نظامی را در خود جای داده است منفجر شد.

تلویزیون دولتی سوریه گزارش کرده است که کسی بر اثر این انفجارها آسیب ندید اما ارتش آزاد سوریه می گوید این انفجار چندین کشته به جا گذاشته است.

مایا ناصر، خبرنگار پرس تی وی، تلویزیون دولتی ایران، در درگیریهای پس از این انفجارها کشته شد. حسین مرتضی، مسئول دفتر پرس تی وی و شبکه العالم در دمشق هم مجروح شده است.

یک روز قبل، ساختمان مدرسه ای در دمشق هدف بمبگذاری نیروهای مسلح مخالف دولت قرار گرفت. به گفته مخالفان، نیروهای امنیتی از این ساختمان به عنوان پادگان موقت برای نیروهای لباس شخصی استفاده می کردند.

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که این نیروهای لباس شحصی موسوم به شبیحه، اقلیت علوی ساکن شهر حمص را مجبور می کنند که ماهانه مبلغی معادل 300 دلار بپردازند تا امنیت آنها را تامین کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.