خبر فوری

سایه سنگین رکود بازار بر نمایشگاه اتومبیل پاریس

سایه سنگین رکود بازار بر نمایشگاه اتومبیل پاریس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

 
نمایشگاه اتومبیل پاریس امسال در شرایطی آغاز به کار کرده که بازار خودرو با رکود رو به افزایش روبروست و کارشناسان بر این نظرند که بهبود بازار تنها از سال 2015 میسر است. با این حال در نمایشگاه پاریس از ارزان ترین تا گران ترین خودروهای ویژه مسابقات فرمول یک ارائه شده است. 
 
پاول اینگراسیا، کارشناس و تحلیل گر بازار خودرو:
“این صنعت بسیار بیمار است. معمولا در یک نمایشگاه خودرو موضوع اصلی خودرو است. اما امسال موضوع اصلی اقتصاد است. بازار اتومبیل به طور متوسط از خورو اشباع شده است و شرکت های خودروسازی چون رنو، اوپل و به ویژه پژو-سیتروئن و فیات با خودروهای بسیار زیاد و مشتریان بسیار کم روبرو هستند. به خصوص به خاطر بحران اقتصادی که به نظر می رسد در اروپا دوام دار شده است.”
 
نمودارهای مربوط به نرخ فروش شرکت های خودرو سازی فیات، رنو و پژو- سیتروئن در ماه های ژانویه تا اوت سال جاری، روندی معکوس را نشان می دهند. 
 
در نمایشگاه اتومبیل پاریس شرکت های مختلف خودرو سازی راهبرد های تولیدی جدید خود در انطباق با شرایط بحران اقتصادی و افت بازار را نیز به نمایش گذارده اند. رقابت بر سر بهای خودرو یکی از رقابت های جدی است.  

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.