خبر فوری

زن تونسی که مورد تجاوز دو پلیس قرار گرفت، متهم به "بی عفتی" شد

زن تونسی که مورد تجاوز دو پلیس قرار گرفت، متهم به "بی عفتی" شد
اندازه متن Aa Aa

دو مامور پلیس تونسی پس از کتک زدن یک زن 27 ساله، او را به درون خودروی خود کشانده و دریک منطقه خارج از شهر مورد تجاوز قرار دادند.

او که اولین زن تونسی است که علیه خشونت جنسی پلیس اقدام قانونی کرده اکنون متهم به بی عفتی در ملا عام شده است.

پرونده تجاوز به این زن جوان که چهار هفته پیش از دو مامور پلیس شکایت کرد، منشا بحث و واکنش در این کشور شده است. چرا که این دو مامور پلیس زندانی اکنون با عنوان “بی عفتی” علیه او شکایت کرده اند.

وکیل این زن می گوید:“پس از اینکه تحقیقات در پرونده تجاوز انجام شد، با کمال تعجب شنیدیم که هفته پیش دادستان این زن و نامزدش را به بی عفتی درملا عام متهم کرده و خواستار اجرای عدالت شده است.”

سخنگوی وزارت دادگستری تونس در باره اتهام این زن می گوید:“این زن با وجود اینکه قربانی جرم است و پرونده اش نشان میدهد توسط پلیس مورد تجاوز قرار گرفته اما این امر او را از اتهام بی عفتی در منظر عموم تبرئه نمی کند.”

گروههای حقوق و بشری و فعالان حقوق زنان ضمن اعلام حمایت از این زن، چنین اتهامی را محکوم کرده اند.

این گروهها نگرانی خود را ازاین اقدام به عنوان بخشی از تهاجم کلی محافظه کاران اسلامی و همچنین پیش بینی مواد قانونی تبعیض آمیز به نفع مردان در قانون اساسی تونس ابراز کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.