خبر فوری
This content is not available in your region

سختگیرانه ترین برنامه بودجه فرانسه طی سه سی سال گذشته

سختگیرانه ترین برنامه بودجه فرانسه طی سه سی سال گذشته
اندازه متن Aa Aa

در حالی که فرانسه دومین سه ماه سال 2012 میلادی را با رشد اقتصادی صفر می گذراند دولت این کشور روز جمعه برنامه بودجه سال 2013 را تقدیم مجلس کرد. 
 
با این حال، دولت فرانسه برای سال 2013 رشد اقتصادی معادل 0.8 درصد را پیش بینی کرده و بر اساس آن برنامه بودجه خود را به منظور کاهش کسری بودجه از 4.5  به سه درصد تنظیم کرده است.
 
ژان مارک ایرو، نخست وزیر فرانسه در این باره می گوید: “در اروپایی که در حال تحول است فرانسه نقش مهمی بر عهده دارد. فرانسه اجرای نقش خود را از ابتدای کار رییس جمهوری آغار کرده و آن را ادامه می دهد. کاری که ما با تقدیم این بودجه انجام می دهیم یک اقدام سیاسی مهم برای بدست آوردن اعتماد مردم است.“   
 
به گفته اپوزیسیون و برخی کارشناسان، پیش بینی رشد هشت دهم درصدی اقتصاد خوشبینانه و حتی غیر ممکن است.
  
والری پکرس، نماینده سابق وزارت دارایی در امور بودجه در دولت نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری پیشین، می گوید:“ این برنامه بودجه موجب رکود اقتصادی در کشور می شود. مالیات شامل شرکتهایی می شود که سرمایه گذاری و اشتغالزایی نمی کنند. همچنین مالیات شامل کسانی می شود که دیگر قدرت خرید ندارند و بنابراین هیچ شغلی نیز ایجاد نخواهد شد.“   
 
از سوی دیگر، وضعیت اشتغال در فرانسه بحرانی بوده و دو روز پیش از اعلام بودجه سال 2013، رقم سه میلیون بیکار در این کشور اعلام شد که رقمی بی سابقه از سال 1999 تاکنون است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.