خبر فوری
This content is not available in your region

فراخوان اتحادیه های بزرگ ایتالیا برای اعتصاب عمومی

فراخوان اتحادیه های بزرگ ایتالیا برای اعتصاب عمومی
اندازه متن Aa Aa

کارکنان بخش دولتی و عمومی ایتالیا به یک اعتصاب و تظاهرات سراسری دست زدند. این اعتصاب به دعوت دو اتحادیه بزرگ ایتالیا و در اعتراض به کاهش بودجه های جاری و دستمزد ها انجام می شود.

هزاران نفر از استادان دانشگاه، کارمندان دولت و بخش خدمات درمانی، خدمات شهری و رفتگران روز جمعه در میدان مرکزی رم به سیاست های ماریومونتی نخست وزیر کشور اعتراض کردند.

یک زن پلیس شرکت کننده در اعتصاب می گوید:“دلیل اعتراض ما این است که ادامه کاهش دستمزد نه تنها مجازات کردن کارکنان بخش دولتی است بلکه به خدمات عمومی برای شهروندان نیز آسیب می زند.”

دبیر یکی ازاتحادیه های سراسری ایتالیا می گوید:“ما در اعتراض به سیاست های ماریو مونتی نخست وزیر اینجا جمع شدیم. برای اینکه دستمزدها در دوره او به کمترین میزان رسیده است.”

این اعتصاب با تظاهرات خشونت آمیز علیه سیاست های سختگیرانه اقتصادی مشابه در مادرید و آتن و همچنین اعتصاب در کارخانه فولاد ایلوا در جنوب ایتالیا همزمان شده است.

دولت راست میانه ماریو مونتی ماه گذشته دور جدید کاهش دستمزد کارکنان بخش عمومی و کاهش بودجه بخش خدمات درمانی را اعلام کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.