خبر فوری

حسابرسی بانک های اسپانیا انتشار یافت

حسابرسی بانک های اسپانیا انتشار یافت
اندازه متن Aa Aa

انتشار گزارش مربوط به یک حسابرسی مستقل در مورد وضعیت بانک های اسپانیا “تست استرس“، نشان می دهد که چهارده بانک اصلی این کشور برای تجدید سرمایه گذاری خود، نیاز به پنجاه و نه میلیارد و سیصد میلیون یورو کمک مالی دارند.

این ارزیابی با احتساب بدترین وضعیت برای اسپانیا ظرف دو سال آینده، یعنی رویارویی با شش و نیم درصد رکود اقتصادی، صورت گرفته است.

فرناندو رستوی از بانک مرکزی اسپانیا:
“سرمایه ای که با تخمین و برای تجدید سرمایه گذاری کل سیستم درنظر گرفته شده، تقریبا برابر با میزانی است که در یک حسابرسی محدودتر در ماه ژوئن به دست آمد و این بسیار کمتر از میزانی است که در یادداشت تفاهم با بروکسل به آن دست یافتیم.”

نیمی از چهارده بانک حسابرسی شده که قبلا در اختیار دولت قرار گرفته اند با 49 میلیارد یورو کمبود مالی برای تجدید سرمایه گذاری مواجه اند.

نتایج این حسابرسی به دولت اسپانیا کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرد به چه میزان کمک، فراتر از یکصد میلیارد یوروی توافق شده قبلی با اتحادیه اروپا، برای تجدید سرمایه گذاری بانک ها نیاز دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.