خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه خشونتها در سوریه: بازار تاریخی حلب در آتش سوخت

ادامه خشونتها در سوریه: بازار تاریخی حلب در آتش سوخت
اندازه متن Aa Aa

در ادامه درگیریهای شنبه شب بین مخالفان و نیروهای نظامی سوریه در حلب ارتش این کشور یکشنبه صبح قسمتهای مختلف این شهر را بمباران کرد.

به گزارش فعالان حقوق بشری در سوریه شنبه شب درگیریهای شدیدی بین مخالفان رژِیم سوریه و ارتش این کشور در نزدیکی یک فرودگاه نظامی واقع در حومه حلب رخ داده که در جریان آن دو هلیکوپتر هدف خمپاره نیروهای مخالف قرارگرفته است.

در جریان این درگیریهای بی سابقه و خشونتبار صدها مغازه در بازار قدیمی حلب که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار داشت در آتش سوختند.

به گفته یونسکو پنج مکان تاریخی از شش مکان ثبت شده در لیست میراث جهانی این سازمان بر اثر درگیریها در سوریه دچار آسیب جدی شده اند.

اعتراض به رژِیم سوریه و تلاش برای سرنگونی بشار اسد، رییس جمهوری این کشور از هجده ماه پیش تا کنون ادامه دارد و بنا بر اظهارات منابع حقوق بشری تا کنون حدود سی هزار تن عمدتا غیر نظامی بر اثر درگیری ها در این کشور، کشته شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.