خبر فوری
This content is not available in your region

طرح جمع آوری سلاح در لیبی

طرح جمع آوری سلاح در لیبی
اندازه متن Aa Aa

در اجرای طرح جمع آوری سلاح در لیبی روز شنبه صدها لیبیایی سلاح های خود را تحویل مقامات این کشور دادند.

هدف این طرح بازگرداندن امنیت به خیابانها و خلع سلاح گروه های شبه نظامی است که در جریان شورش و مبارزات سال پیش علیه معمر قذافی، رهبر سابق لیبی دست به اسلحه برده بودند.

مسئولان در طرابلس پایتخت لیبی و شهر بنغازی با تشکیل واحدهایی مقادیر قابل توجهی سلاح که عمدتا شامل سلاح های جنگی، مواد منفجره و آر پی جی می شود را جمع آوری کردند.

یکی شهروند لیبیایی می گوید: “برای اجرای این طرح من سلاح خود را تحویل دادم. ما برای کشورمان امنیت و آزادی می خواهیم. ما دیگر احتیاجی به سلاح نداریم و نمی خواهیم آنها جلوی چشمان باشند. می خواهیم زندگی خودمان را کنیم. جنگ به پایان رسید و ما از شر دیکتاتور خلاص شدیم.”

پس از سرنگونی معمر قذافی دولت جدید لیبی سعی در از بین بردن گروهای شبه نظامی دارد که بدون هماهنگی مسئولان عمل می کنند و در مقابل از گروهای مسلحی که هماهنگ با دولت بوده و برای حفظ امنیت اقدام می کنند حمایت می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.