وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ضربه مهلک سومالی و اتحادیه آفریقا به اسلامگرایان الشباب

ضربه مهلک سومالی و اتحادیه آفریقا به اسلامگرایان الشباب
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ارتش سومالی و نیروهای نظامی اتحادیه آفریقا موفق شدند روز جمعه (۲۸ سپتامبر، ۷ مهر) اسلامگرایان الشباب را از شهر کیسمائو سومالی، آخرین پایگاه بزرگ این گروه وابسته به القاعده، بیرون برانند.

واحدهای نظامی اتحادیه آفریقا که سال گذشته (ماه اوت ۲۰۱۱) شورشیان الشباب را از موگادیشو، پایتخت، عقب رانده بودند این بار نیز در نبرد کیسمائو نیروهای دولتی سومالی را یاری دادند.

حسین عرب عیسه، وزیر دفاع سومالی گفت:«ما بدون هیچ مشکلی موفق به کنترل کامل شهر شدیم. خرسندیم که نیروهای الشباب، اگرچه سعی در ایجاد جبهه‌ای قوی می‌کنند اما عقب می‌نشینند. این بهترین سناریوی ممکن برای ماست که کنترل شهر را در دست گیریم و مطمئن باشیم که جمعیت در امان می ماند و مدیریتی بر سر کار گمارده می شود که حقیقتا مراقب اوضاع می باشد.»

از دست دادن شهر بندری کیسمائو، به معنای از دست رفتن یکی از اصلی ترین منابع تامین مالی برای شورشیان اسلامگرای الشباب است.