خبر فوری
This content is not available in your region

دادگاه پوسی رایوت دهم اکتبر برگزار می شود

نظرها
دادگاه پوسی رایوت دهم اکتبر برگزار می شود
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در مسکو، تجدید نظر بر حکم گروه موسیقی پوسی رایوت را به تعویق انداخت.

بر اساس اعلام دادگاه، دلیل تعویق بررسی شکایت متهمان این پرونده جنجالی که پیش از این به تحمل دو سال حبس در اردوگاه محکوم شده بودند، تقاضای تغییر وکیل مدافع از سوی یکی از متهمان‌ است.

نیکولای پلوخوف، یکی از وکلای مدافع این متهمان به خبرنگاران گفت: «رویکرد دولت از زاویه‌ای دیگر است. آنان مسوولانی را برای گفتگو به اینجا فرستاده‌اند. آنان تهدید کرده‌اند که فرزندانشان را خواهند گرفت و همین کار را نیز از طریق اقوام و دوستان و وکلایشان انجام داده‌اند. آنان در تلاش یافتن نقطه ضعف هستند. به ویژه موضعشان جداساختن آنان از یکدیگر است.»

دادگاه تجدید نظر گروه موسیقی پوسی رایوت در حالی قرار است دهم اکتبر برگزار شود که اتهام اجرای موسیقی در کلیسای جامع ارتدوکس مسکو موافقان و مخالفان بسیاری را در سراسر روسیه به خیابان‌ها کشانده است.

شماری از مخالفان روز دوشنبه در برابر دادگاه تجمع کرده و اعضای این گروه را فاحشه خواندند. برخی از این تظاهرکنندگان بازداشت شده اند. گروهی دیگر از مخالفان این دختران جوان، با گردهمایی در خیابان به خواندن دعا و طلب مغفرت از مسیح پرداختند.

اعضای گروه پوسی رایوت متهم به توهین به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بواسطه اجرای ترانه‌ای اعتراضی در کلیسای جامع ارتدوکس مسکو هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.