خبر فوری
This content is not available in your region

کارخانه آرسلومتال در فرانسه تعطیل می شود

نظرها
کارخانه آرسلومتال در فرانسه تعطیل می شود
اندازه متن Aa Aa

کارگران خشمگین کارخانه آرسلومتال در شمال شرقی فرانسه، روز دوشنبه پس از اعلام رسمی تعطیلی این کارخانه تولید فلز دست به اعتراض زدند.

حدود ۴۰ تن از کارگران نیز به صورت نمادین به مسدود ساختن ورودی یکی از سایت‌های کارخانه اقدام کردند.

ادوارد مارتن، یکی از اعضای اتحادیه صنف فلزکاران می‌ گوید: “مبارزه ما ادامه دارد چراکه تازه‌ترین اعلام صورت گرفته بیش از آنکه فکر کنید اوضاع را بد‌تر کرده است و سبب از دست رفتن ۶۲۹ فرصت شغلی می‌شود. آرسلو متال از دولت نیز موضعی سخت‌تر گرفته و اولتیماتوم داده که تا اول دسامبر که این کارخانه را ترک کنند به دنبال خریداری برای کوره‌ها می‌گردند.”

کارخانه آرسلومتال پس از اعلام تعطیلی به نمونه جنجالی از وضعیت صنعت در فرانسه بدل شده است. قرار است که این کارخانه به مدت ۱۴ ماه در تعطیلی به سر برد.

آرنود مونته بورگ، وزیر صنایع فرانسه که پنجشنبه به همراه فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری از این کارخانه بازدید کرد در گفتگویی تلویزیونی گفت: “مسوولان آرسلو متال به من گفته‌اند که دو ماه به ما فرصت دهید تا بتوانیم راه لی برای برون رفت از وضعیت بیابیم.”

وی در ادامه افزود: “ما همیشه برنامه‌های اجتماعی را مدیریت نمی‌کنیم. ما می‌توانیم برای نیاز فرانسه در این کشور فلز تولید کنیم.”

در همین حال شماری از کارگران این کارخانه نیز در برابر دفتر اصلی آرسلومتال در حومه شمال پاریس تجمع کردند. آرسلومتال یکی از فروشندگان اصلی فلزات در بازارهای جهانی است که در شصت کشور جهان ۲۶۰ هزار کارمند دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.