خبر فوری

تقاضای چین برای نفت بالا می ماند

تقاضای چین برای نفت بالا می ماند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با وجود کاهش سرعت رشد اقتصادی در آسیا، تقاضا برای نفت دراین منطقه همچنان بالا خواهد ماند.
شرکت کنندگان دراجلاس کزانرژی که در شهر آستانه، پایتخت قزاقستان برگزار شد، توافق داشتند که میزان واردات نفت از سوی چین همچنان بالا باقی خواهد ماند، در حالی که تقاضا در اروپا و آمریکا تثبیت شده است.

رئیس سیاستهای جهانی انرژی در آژانس بین المللی انرژی می گوید:“چین با وجود اوضاع اقتصادی جهان، هنوزهم توانسته رشد هفت تا هشت درصدی را برای امسال ثبت کند. نباید انتظار کند شدن روند رشد اقتصادی را در کشورهای با اقتصاد نوظهور داشت. چون مردم این کشورها تمایل به خرید کالاها برای بالا بردن استاندارد زندگی خود دارند و برای تولید این کالاها نیاز به مصرف انرژی است. این خیلی واضح است که واردات نفت توسط چین در بیست سال آینده روند رو به رشدی خواهد داشت و به طور قابل توجهی افزایش می یابد.”

صادرکنندگان نفت، به بازار چین، به عنوان کشوری بشدت وابسته به نفت بسیار علاقه مندند. اما کارشناسان چینی معتقدند قیمت نفت به اوضاع اقتصادی جهان، ثبات در خاورمیانه و میزان تقاضا برای سوخت بستگی دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.