خبر فوری

حذف واحد ویژه مبارزه علیه جرم و جنایت در شمال مارسی

حذف واحد ویژه مبارزه علیه جرم و جنایت در شمال مارسی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بدنبال دستگیری دوازده افسر واحد ویژه ضد جرم و جنایت در شمال شهر مارسی، این واحد از تشکیلات پلیس مارسی بدستور وزیر کشور فرانسه حذف خواهد شد.

مانوئل والس، وزیر کشور فرانسه روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت:“کسانی که یونیفرم پلیس را کثیف می کنند هیچ جایی در آن ندارند لباس پلیس، افتخار کسانی است که آنرا به تن می کنند.”

این ماموران به سرقت و اخاذی از متهمین و افراد مظنون همچنین اختفای مواد مخدر در مرکز پلیس و بازرسی های غیر قانونی اماکن متهم هستند. دادسرای مارسی دستور بازداشت موقت هفت تن از این دوازده مامور پلیس را صادر کرده و پنج نفر دیگر را با صدور قرار کنترل قضایی آزاد کرد.

ژاک دله، دادستان مارسی ضمن تشبیه رسوایی موجود به یک قانقاریا در این بخش از پلیس مارسی افزود:” کشف و ضبط مواد مخدر و سیگار قاچاق بدون تحویل آنها به مقامات قضایی، ربودن پولهای کشف شده از تبهکاران و بازرسی های غیر قانونی از اماکن از جمله مواردی هستند که به دفعات در این بخش پلیس مارسی اتفاق افتاده است.”

بازرسی پلیس فرانسه ماموریت تحقیقات مقدماتی و تنظیم پرونده متهمین و ارجاع آنها به دادسرا را بر عهده داشته است.

در صورت اثبات جرایم انتسابی، برای ماموران پلیس، خطر محکومیت تا بیست سال حبس جنایی وجود دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.